Kuljetus Lohisopparetkelle Pitkäluotoon la 16.8.

Nyt sinulla (avec) on mahdollista lähteä mukaan Pitkäluodon lohisopparetkelle, vaikka et omistaisi omaa venettä. M/aux Vivan lähtee la 16.8.2025 klo 8 kantasatamasta kohti Pitkäluotoa ja paluukuljetus Pitkäluodosta lähtee noin klo 20-21 (sää-/tuulivaraus). Kuljetuksen hinta on 35 €/hlö.

Lohisopparetkellä Pitkäluodossa esiintyy Espoon puhallinorkesteri. Pursiseura tarjoaa lohisopan, joka valmistetaan talkoilla Pitkäluodossa. Varaudu omin ruokajuomin. Omia eväitä kannattaa myös ottaa mukaan, sillä Vivanilla ja Pitkäluodossa ei ole lohisopan lisäksi muuta tarjoilua. Pitkäluodossa on grillausmahdollisuus. Sauna myös lämpenee päivän/illan aikana, joten saunomisvarusteet voi ottaa mukaan (pyyhe, pefletti, uimapuku, saunajuomat ym.).

Sitovat ilmoittautumiset kuljetukseen pe 15.8. mennessä: Maksettua ilmoittautumista ei voi perua/maksua ei palauteta.  Ilmoittaudu kuljetukseen mukaan seuramme verkkokaupassa: https://kotkanpursiseura.fi/tuote/lohisopparetki

Jos saavut omalla veneellä, ilmoittautumista ei tarvita.

Päivän tarkempi aikataulu ilmoitetaan lähempänä tapahtumaa. Lisätietoja saa tarvittaessa varakommodoriltamme Rainer Blomqvistilta sähköpostilla pitkaluoto@kotkanpursiseura.fi

Kuva: Vivan yhdistys ry